Стоматологу Володимиру Ситнику загрожує позбавлення волі на 15 років.
Столичний стоматолог Володимир Ситник обвинувачується у вчиненні замахів на умисні вбивства, розбійному нападі, крадіжці, шахрайстві на 400 тис. гривень, зберіганні психотропних речовин та погрозі насильством працівнику правоохоронного органу. Володимир Ситник скористався своїм правом на суд присяжних. Тепер справу сумнівного “послідовника Гіппократа” будуть розглядати за іншою процедурою.
Про те, хто такий Володимир Ситник, хто ставав жертвами дантиста-“перевертня” та чому стоматолог міг скористатись правом на суд присяжних розповість Новини.Live.
Волочив жінку по вулиці й знімав на телефон
Про столичного стоматолога-“перевертня” заговорили у жовтні 2020 року. Тоді на телеканалі “Інтер” у програмі “Стосується кожного” одна з імовірних жертв Володимира Ситника заявила, що він ошукав її на велику суму грошей, вкрав кредитну картку і навіть намагався убити.
В ефірі 69-річна киянка Тетяна Коломієць стверджувала – два роки була клієнткою Ситника, хотіла зробити собі нові імпланти, адже давно мала проблеми з зубами. Лікар втерся в довіру, проте замість 5 імплантів, за які взяв гроші, поставив лише 1. Загальна сума за “лікування” становила близько 6 тисяч доларів.
Після того, як Тетяна побачила “нестачу” на МРТ – запевнив жінку, що дані дослідження неякісні. А після вирішив діяти ва-банк – він запросив Тетяну на прийом, після якого їй стало зле. Камери спостереження поблизу будинку Коломієць зафіксували, що “послідовник Гіппократа” привіз пацієнтку додому близько 2 ночі.
В кадрі вона буквально впала на подвір’ї, а він волоком поволочив жінку до під’їзду. Паралельно чоловік робив знімки на телефон.
“Нічого не пам’ятаю. Він скористався моментом – і пішов дивитись на квартиру, і навіть не надав мені допомогу”, – розповіла Тетяна.
Тетяну Коломієць забрали в лікарню з підозрою на інсульт. Вижила вона дивом – врятувала бригада охоронної компанії, через те, що Тетяна не змогла набрати код на пульті сигналізації. Жінку терміново доправили до лікарні.
Після ушпиталення Тетяни – з її картки зникли більше як 75 тисяч гривень, які перераховувала Тетяні її донька – артистка Вероніка Міндаль.
“2 березня була в нього на прийомі, а 4 березня з моєї картки зняли кошти. Чоловік знімав поблизу багатьох банкоматів. За статурою, зачіскою дуже схожий на Ситника”, – розповіла Тетяна Коломієць.
Дочка повернулась зі США і мало не стала жертвою вбивства
Донька Тетяни – Вероніка – терміново повернулась із США у Київ і почала самотужки розслідувати обставини справи. Всі заяви в поліцію, які подавали матір із донькою, не мали жодної реакції.
Аж до випадку, коли Тетяну мало не вбило струмом на сходовій клітині. Камери відеоспостереження зафіксували, що молодик, дуже схожий на Володимира, у той день заходив до під’їзду. Від лічильника до дверей Тетяни Коломієць невідомий протягнув дріт, який через кілька необережних рухів – міг ми спричинити ураження струмом.
Про обставини злочинів Ситника Вероніка написала у соцмережах. Вона також висловила обурення тодішній бездіяльності поліції – адже на заяви її та її матері практично не реагували.
“Я знаю злочинця, я сама виконала ту роботу, яка повинна була б бути виконана поліцією, я здобула всі докази і доводи самотужки без чиєї-небудь допомоги. Я і моя мати піддавалися ризику бути вбитими – він прийшов і причепив електричні дроти до наших дверей, щоб нас убило, щоб приховати сліди, але поліція не заарештувала його, ні за крадіжку 126000 тис. гривень з маминих рахунків, ні за шахрайське лікування на 199500 гривень, ні за 2 спроби вбити !!! Поліція нічого не робила і не робить! В Україні повна катастрофа з законом і з законом в сфері медицини”, – написала у соцмережах Вероніка Міндаль.
Тоді ж Вероніка припустила, що вона також могла стати жертвою злочинця – адже мала в квартирі матері кілька документів на цінну нерухомість.
Знайшов жертву на вулиці і обпоїв “клофеліном”
11 вересня 2020 стоматолог засвітився, буквально ловлячи жертв на вулиці. За інформацією Обозрєватель, він запропонував допомогу дівчині біля столичного готелю “Турист”. Дівчина почувалась зле – тож молодик запропонував їй випити “ліки”, після яких жертва почала непритомніти. Грабіжник забрав кілька телефонів і гроші. Ситника затримали на наступний день патрульні Києва – за повідомленням Варти Голосієво, у автівці стоматолога виявили цілий набір телефонів, а також порошок невідомого походження. Чоловік виглядав нетверезим, проте відмовився проходити тест.
“Володька зубний технік-клофелінщик. Співробітниками патрульної поліції було затримано чоловіка, який підмішував клофелін своїм клієнтам та викрадав в них цінні речі. На місце прибула слідчо-оперативна група Дарницького управління поліції, які виявили у нього в автомобілі купу телефонів, сімкарт та білу порошкоподібну речовину невідомого походження. У чоловіка були ознаки наркотичного сп’яніння, тому йому запропонували пройти тест, але він відмовився, після чого патрульні склали протокол за статтею 130. Підозрюваного було доставлено у Дарницьке УП для подальших слідчих дій”, – написали в повідомленні.
На фото з автівки помітили бензогенератор, який впізнав колишній тесть Володимира Ситника – лікар Ігор Литовський-Сушко.
“У мене навіть є паспорт на цей бензогенератор”, – написав він.
Намагався вбити свою тещу?
Один із ймовірних злочинів Володимира Ситника – спроба вбивства колишньої роботодавиці й тещі – Галини Сушко. Влітку 2020 жінка мало не потрапила в смертельну аварію через перерізаний гальмівний шланг. Про це Галина розповіла в ефірі телеканалу Інтер.
“Зафіксували перерізання гальмівного шланга, відкрили справу – замах на вбивство”, – розповіла Галина Сушко.
У машині, якою кермує Галина, знаходиться дитяче автокрісло – вона часто бере з собою онука – дитину Ситника.
“Людина, яка це зробила, розуміла, що під загрозою знаходиться життя дитини”, – сказала Галина Сушко.
Джерело фото – Facebook Галини Сушко
До слова, пані Галина зауважувала, що на території приватного будинку родини постійно знаходяться дві великих вівчарки, які спеціально натреновані для захисту. Тож чужа людина навряд чи змогла би потрапити на територію, щоб пошкодити авто.
Джерело фото – Facebook Галини Сушко
Хто такий Володимир Ситник, яким його пам’ятають знайомі
33-річний Володимир Ситник родом із міста Остер Чернігівської області. Навчався у столичному Медуніверситеті імені О.О. Богомольця.
Інтернатуру проходив у поліклініці № 2 Державного управління справами, яку часто називають “ДУСя”. Це спеціальний державний орган із матеріально-технічного, соціально-побутового та іншого забезпечення діяльності президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, РНБО, а також дипломатичних представництв на території України.
Працював у Центральній столичній поліклініці Міністерства оборони України. Згодом почав працювати у клініці колишньої тещі – Галини Сушко.
Джерело фото – Facebook Галини Сушко
Після сварки з родичами – почав приватну практику. У 2019 розлучився із донькою Галини Сушко. У родині натякають – був нечистий на руку і мав борги.
“Одна справа розводити чужих. А інша – своїх. Ситник кидає й тих, і інших, своїх навіть частіше”, – прокоментував у соцмережах колишній тесть Ситника.
Новини. Live поспілкувались із стоматологинею з Києва, яка навчалась разом із Володимиром Ситником в університеті імені Богомольця. Вона розповіла – Ситник був “звичайним”, спокійним студентом і не привертав уваги під час навчання.
“Був моїм однокурсником – коли побачила фотки в новинах – лише тоді пригадала, що знаю його. Думала, що він є у друзях у ФБ, але не знайшла, вочевидь, видалив сторінку, коли почались проблеми. Був “звичайним”, як всі – білий халат. Нічим таким не вирізнявся – ані супер видатних здібностей, ані “разгільдяй”. Згадуючи яким він був в інституті – ніколи би не подумала, що він буде чимось таким “промишляти”, були й крутіші студенти, які щось “чудили”. А цей здавався цілком спокійним студентом, без доган, без “скандалів. Хто б подумав…”, – розповіла стоматологиня.
Чому Ситник скористався правом на суд присяжних
Про те, чому Володимир Ситник скористався правом на суд присяжних – і що це означає – Новини. Live поговорило з фахівцем-юристом Ростиславом Кравцем.
Юрист пояснив, що таке право має той, кого можуть засудити на термін від 15 років позбавлення волі і вище.
“Пану Ситнику може загрожувати таке покарання у зв’язку із замахом на вбивство. Тож він може просити суд проводити засідання за участі присяжних. Насправді на практиці це нічого не дає підсудному – єдине, що це може дати – можливість затягувати розгляд справи. Присяжних знайти важко, розгляд справи може затягнутись. Адже по справам пана Ситника багато злочинів, потерпілих – і багато матеріалів, які суду потрібно буде розглядати. Може змінюватись склад суду, присяжні. Тому особа може вважати, що затягуючи процес, зможе уникнути відповідальності”, – пояснив фахівець.
Тож у процесі Володимира Ситника будуть брати участь 2 фахових суддів і 3 присяжних (їх вибиратимуть зі списків, затверджених відповідними місцевими або обласними радами). Про те, хто може бути присяжним в Україні, можна почитати тут.
Зараз перевертню в білому халаті “світить” довгий судовий процес і в разі доведення в суді вини обвинуваченого йому загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.