Судді відмовились розглядати справу Богуслаєва – самовідвід у повному складі

Судді відмовились розглядати справу Богуслаєва – самовідвід у повному складі

Ростислав Кравець, адвокат генконструктора вертолітної техніки “Мотор Січ” Вячеслава Богуслаєва, заявив, що минулого тижня колегія суддів Солом’янського районного суду міста Києва взяла самовідвід у повному складі від розгляду справи щодо його підзахисного.

Він додав, що йому нібито “неодноразово, всупереч Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод продовжували безальтернативне тримання під вартою”.

601183a44064a 0aa2eda6f6ad5d1d47bfd38db24e2a4d wide

Про це Кравець написав у Telegram. Імені свого підзахисного він не назвав, проте він називає його “86-річним Генеральним конструктором вертолітної техніки” та описує обвинувачення, з чого стає зрозуміло, що йдеться про Богуслаєва.

“Це грубе порушення прав людини, яке сподіваюсь, найближчим часом припиниться. Найближчим часом очікується рішення ЄСПЛ по вже комунікованій скарзі і дуже сподіваюсь, що такі грубі порушення прав людини в Україні не будуть вчинятись. Ця справа стала майже показовим катуванням реформованим іноземцями судом з ігноруванням будь-яких норм права”, – пише адвокат.

Сьогодні Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв.

Міжнародне співтовариство, рішенням Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/65/196 від 21-го грудня 2010-го року, встановило цей пам’ятний День. Встановлення цього Дня направлене на припинення безглуздого насильства і нічим не виправданих порушень прав людини. Сподіваюсь, що у справі про яку йде мова це найближчим часом припиниться.

Минулого тижня, колегія суддів Солом’янського районного суду міста Києва взяла собі самовідвід у повному складі від розгляду справи щодо 86-річного Генерального конструктора вертолітної техніки, якому вони неодноразово, всупереч Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод продовжували безальтернативне тримання під вартою.

Це грубе порушення прав людини, яке сподіваюсь, найближчим часом припиниться. Найближчим часом очікується рішення ЄСПЛ по вже комунікованій скарзі і дуже сподіваюсь, що такі грубі порушення прав людини в Україні не будуть вчинятись.

Ця справа стала майже показовим катуванням реформованим іноземцями судом з ігноруванням будь-яких норм права. Без наявності жодного доказу у особи конфісковане все майно без рішення суду, який би встановив його вину, особу третій рік тримають в СІЗО, не дивлячись на його вік, перенесену клінічну смерть в СІЗО, важкий стан здоров’я, майже повну втрату слуху.

Особу звинувачують в тому, що вона особисто постачала двигуни до рф через Китай під контролем СБУ, контрозвідки СБУ, ГУР МО, служби зовнішньої розвідки України, Держспецекспорту та інших правоохоронних та контролюючих органів не будучи посадовою особою підприємства, що здійснювало поставку та відносно якого жодних санкцій чи обмежень не введено, та не підписуючи жодного документу щодо поставки. При цьому всі двигуни, що були поставлені знаходяться у Китаї, що підтверджено офіційними документами, на сьогодні, і нікуди вони не реекспортувались.

Вся вина особи встановлена виключно в Указі Президента, яким він ввів в дію рішення РНБОУ, якого по факту не існує і де навіть ім’я особи написано з помилкою. От така вона реальність дотримання прав людини сьогодні.

Дуже сподіваюсь, що найближчим часом не тільки завдяки рішенню ЄСПЛ, а й завдяки дотриманню судами прав людини, особі, чия вина не доведена, дадуть можливість змінити запобіжний захід й можливість дожити до виправдувального вироку.

Кравець додав, що в його підзахисного, нібито “без наявності жодного доказу” та “без рішення суду” конфісковане все майно. Юрист також наголосив, що Богуслаєва третій рік тримають в СІЗО, попри його вік, перенесену клінічну смерть в СІЗО, важкий стан здоров’я та майже повну втрату слуху.

“Особу звинувачують в тому, що вона особисто постачала двигуни до рф через Китай під контролем СБУ, контррозвідки СБУ, ГУР МО, служби зовнішньої розвідки України, Держспецекспорту та інших правоохоронних та контролюючих органів не будучи посадовою особою підприємства, що здійснювало поставку та відносно якого жодних санкцій чи обмежень не введено, та не підписуючи жодного документу щодо поставки. При цьому всі двигуни, що були поставлені знаходяться у Китаї, що підтверджено офіційними документами, на сьогодні, і нікуди вони не реекспортувались”, – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката, вина його підзахисного “встановлена виключно в Указі Президента, яким він ввів в дію рішення РНБОУ, якого по факту не існує”. Кравець додав, що навіть ім’я підсудного там нібито написано з помилкою.

“Дуже сподіваюсь, що найближчим часом не тільки завдяки рішенню ЄСПЛ, а й завдяки дотриманню судами прав людини, особі, чия вина не доведена, дадуть можливість змінити запобіжний захід й можливість дожити до виправдувального вироку”, – резюмував юрист.

Нагадаємо, колишнього главу “Мотор Січ” затримали у жовтні 2022 року. Йому висунуто підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі агресору). В рамках слідства було накладено арешт на все майно підозрюваного. Він перебуває у СІЗО.

Джерело: ukranews.com

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка