Путін та все його оточення вже можуть бути притягнуті до відповідальності, механізм існує - адвокат

Путін та все його оточення вже можуть бути притягнуті до відповідальності, механізм існує – адвокат

З відходом Путіна від влади, заради того, щоб у росіян з’явилося хоч якесь майбутнє, їм доведеться видавати військових злочинців усіх мастей для проведення над ними міжнародного трибуналу.

Президент України Володимир Зеленський взяв у Львові участь у конференції United for Justice, на яку прибули представники країн ЄС, європейських інститутів, Британії, США. Йшлося про необхідність юридичного притягнення РФ до відповідальності за агресію. Україна готує відповідну резолюцію для голосування в Генасамблеї ООН, будуть зроблені й інші кроки. Яка ймовірність притягнення до такого роду відповідальності держави-терориста та її керівництва? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Розмови про міжнародний трибунал – скоріше елемент ідеологічного тиску на Росію з боку Заходу

Керівник Фонду “Українська політика” Костянтин Бондаренко вважає, що перспектива організації аналога Нюрнберзького трибуналу над Російською Федерацією дорівнює нулю – принаймні за збереження нинішнього режиму.Трибунал над Путіним та його соратниками можливий, за словами експерта, у таких випадках:

— Повний розгром Російської Федерації та її капітуляція Росії;

— Зміна режиму і прихід до влади в Москві ставлеників Заходу.

“А ні перший, а ні другий варіант у найближчому майбутньому не вважаю реалістичним, – зізнався Костянтин Бондаренко. – Тому розмови про міжнародний трибунал вважаю елементом ідеологічного тиску на Росію з боку Заходу (стосовно України – елемент пропаганди). Я припускаю, що може бути організований символічний трибунал, але навряд чи він матиме реальні наслідки для Путіна. Я сумніваюся, що до Москви прибуде комісар від Міжнародного трибуналу з ордером на арешт Путіна, Шойгу, Патрушева та інших”.

Виходячи з того, що РФ вже фактично програла цю війну, рано чи пізно до відповідальності буде притягнуто керівництво країни-агресора

Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АО “Кравець та партнери”, адвокат Ростислав Кравець розповів, що притягнення до відповідальності керівників держави вже траплялося в новітній історії.

“Так, Міжнародний кримінальний суд (МКС) приймав таке рішення щодо керівництва республік колишньої Югославії (Милошевич і Ко). А у 2009-му МКС видав ордер на арешт президента Судану – Омара аль-Башира, який підозрюється у геноциді проти трьох етнічних груп (фур, масаліт та загава) у період з 2003 по 2008 рік у суданській провінції Дарфур, – зазначає експерт. 2017-го Омар Аль-Башир прибув до Росії. Досі не заарештовано. Сподіваємося, відповідальність, зрештою, спіткає і його, і тих, хто розв’язав війну проти України”.

На думку Ростислава Кравця, з огляду на те, що РФ вже фактично програла цю війну, довела свою нездатність ні у військовому, ні в політичному плані здолати Україну, рано чи пізно до відповідальності буде притягнуто керівництво країни-агресора.

“А також, – доповнює він, – відповідно до так званих Нюрнберзьких принципів, відповідатимуть за свої діяння не тільки особи, які віддавали накази про військові злочини, а й виконавці, і ті, хто своєю поведінкою сприяв таким злочинам. З відходом Путіна від влади (тим чи іншим способом), заради того, щоб у росіян з’явилося хоч якесь майбутнє, їм доведеться видавати військових злочинців усіх мастей для проведення над ними міжнародного трибуналу та притягнення до відповідальності”.

Джерело

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка