— Чоловіків охочіше беруть на квартиру. Господарі пояснюють, що з ними менше клопотів. Бо жінки — це косметика, прання, частіше миються, — розповідає рієлтор 55-річна Оксана Іванців із Луцька.
— Одні хочуть лише студентів, бо ті вихідними їздять додому. Другі — лише працюючих. Мовляв, вони серйозніші. Найпопулярнішими кандидатами є молоді пари без дітей. Важко знайти житло квартирантам, що мають домашніх тварин. У Луцьку — дефіцит житла. Приїхали багато військовослужбовців. Вартість оренди теж зросла. Найчастіше конфлікти між орендарями та власниками квартир виникають через затримку оплати, пошкодження майна. Якось жінку тричі підряд виселяли з квартир. Мала багато особистих речей. Їй не кімнату треба було шукати, а окрему квартиру. Колись батьки орендували для дівчат-студенток двокімнатне помешкання в центрі. Вони з другої кімнати зробили курилку. Посередині поставили деко з духовки. Скидали туди недопалки. За місяць проживання жодного разу не виносили сміття. Коли виїжджали, викинули 11 мішків непотребу. З вигляду гарні, доглянуті, а виявилися неготовими до самостійного життя.
— Треба завжди укладати договір оренди, — каже адвокат Ростислав Кравець, 44 роки. — Детально прописувати умови проживання, виселення, відповідальність сторін. Власники житла часто просять, крім плати за оренду, вносити ще й заставу. Її розмір дорівнює вартості місячного проживання. У договорі треба чітко зазначити, як використовуватимуть ці гроші. Це компенсація за пошкоджені речі в квартирі чи орендна плата за останній місяць проживання. Бо часто виникають конфлікти щодо цього.
Марія ПЕТРУШКО, Gazeta.UA