Ведення колекторської діяльності законами України не передбачено. Про це у коментарі газеті “Експрес” повідомив юрист Ростислав Кравець.
“Дозволена діяльність щодо примусового стягнення заборгованості, але цим можуть займатися лише або Державна виконавча служба, або приватні виконавці, залучаючи до виконання рішення суду тільки правоохоронні органи, — пояснює Ростислав Кравець. — Так звані колекторські фірми таких повноважень не мають. Якщо інші фізичні чи юридичні особи прийшли до вас з вимогою віддати гроші, виламують двері, погрожують, то їхню діяльність можна розцінювати як грабунок та розбій”.
Нагадаємо, нещодавно суд визнав невинуватим 45-річного чоловіка, який стріляв з мисливської зброї у групу людей. На судовому засіданні цей громадянин пояснив, що сталося. 19 червня 2018 року він перебував у своєму будинку, йому зателефонував сусід і повідомив, що на подвір’я зайшла група людей.
Господар визирнув у вікно і побачив незнайомців, які ламають замок на дверях будинку. Разом з дружиною він тричі телефонував у поліцію, але та не прибула на місце події. Оскільки на прохання покинути територію невідомі не відреагували, чоловікові довелося стріляти.
З’ясувалося, що це була група колекторів банку ПУМБ, якому господар будинку заборгував гроші.
Як діяти, якщо до оселі вламуються стягувачі боргів чи інші сторонні особи? Та у яких випадках особа може застосувати зброю для самооборони? Про це читайте у новому номері газети “Експрес”
Ірина КОВАЛЕНКО, Експрес онлайн