Зверніть увагу, що компенсацію за зруйноване житло внаслідок війни можуть отримати не всі українці.
Через війну чимало українців залишилися без житла. У такому випадку держава обіцяє компенсацію. Однак, що робити, якщо ваше житло знаходиться на тій території, яка наразі тимчасово окупована.
Роз’яснення сайту Pro Гроші дав голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець.
На сьогодні це питання неактуальне. Ще немає жодних компенсацій за зруйноване житло. Нікому нічого не виплачують. Тому насправді треба просто запастися терпінням, адже навіть якщо ви надасте якісь свідчення своїх знайомих чи друзів, які там проживають, вони надішлють вам фотографії, звичайно, що комісія може взяти це до уваги, але я думаю, що насправді нічого не вийде, – стверджує адвокат.
Експерт пояснює, що ви можете звернутися до суду у такому випадку, але і такі дії не принесуть поки ніякого результату.
Я вважаю, що зараз не варто витрачати на це час і гроші, адже саме відшкодування на сьогодні не відбувається, і закону такого ще немає. Коли він вступить в дію, то тоді я розумію, що держава фактично повинна буде усунути цю прогалину і розв’язати це питання, як давати компенсацію тим особам, чиє житло залишилося на окупованих територіях, – додав адвокат.
Що пропонує держава
Раніше ми вже розповідали, що в майбутньому будуть доступні два види компенсацій: грошова та у вигляді житлових сертифікатів. Держава зможе виділити для вас гроші у тому випадку, якщо сім’я у результаті бойових дій втратила приватний будинок. Все через те, що побудувати окрему квартиру – фізично неможливо. Адже вона все одно буде у багатоповерховому будинку.
Тому власник пошкодженого житла зможе отримати на вибір або сертифікат для купівлі чи інвестиції в будівництво квартири у будинку, або ж гроші, за які він зможе купити будівельні матеріали на відновлення свого житла.
Компенсацію за зруйноване житло отримають не всі
Також ми вже пояснювали, що насправді гроші за зруйноване житло внаслідок війни можуть отримати не всі. Наприклад, без виплат залишаться:
- особи, до яких застосовано санкції за ЗУ “Про санкції”;
- ті, хто має судимість за злочини проти засад нацбезпеки України;
- спадкоємці всіх перелічених осіб.
Хто отримає гроші від держави:
- власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків;
- замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фізособи);
- фізособи, що інвестували/фінансують будівництво;
- члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили права на нього;
- спадкоємці всіх перелічених осіб.