Гроші не бувають зайвими!

Нарешті я сходив в податкову, щоб подати декларацію на оформлення податкової знижки щодо оплати за навчання.

Випробувавши на собі цю нескладну процедуру, я вирішив розповісти Вам про деякі її особливості.

Що таке податкова знижка?

Податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Відповідно до пп. 166.3.3 Податкового кодексу України до податкової знижки дозволяється включати витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів.

Пояснюючи простими слова, слід сказати, що будь-який офіційно влаштований працівник сплачує до державного бюджету податок на доходи фізичних осіб. Цей податок складає 18% від розміру вашої зарплати, тобто чим більший розмір Вашої зарплати, тим більше податку ви сплачуте. Податкова знижка це сума на, яку може бути зменшено ваш дохід (заробітна плата) при нарахуванні вказаного податку. Що це нам дає? Зменшення суми доходу на суму податкової знижки зменшує і розмір сплачуваного податку. А оскільки на протязі року ми зі своєї зарплати сплачуємо податок, то в наступному році нас може чекати приємний бонус у вигляді повернення частини суми сплаченого податку.

Так от до суми податкової знижки відповідно до нашого законодавства включається вартість навчання у вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладах.

Якщо говорити, ще простішими словами то сплачуючи за навчання у вітчизняних навчальних закладах ми отримуємо право на повернення частини плаченого податку на доходи фізичних осіб.

Основними умовами прав на податкову знижку є офіційне працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю (це важливо бо у вказаних випадках особа сплачує податок на доходи фізичних осіб). Також право на податкову знижку має особа яка сама сплачувала варість навчання, або її родич першого ступення споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти (у т. ч. усиновлені)).

Коли можна оформити податкову знижку?

Декларація на отримання податкової знижки подається на протязі року, що йде за звітним. Тобто якщо Ви платили за навчання в 2016 році, то оформити податкову знижку на сплачену суму Ви зможете на протязі вже 2017 року.

Після подання декларації, кошти будуть повернуті на протязі 2 місяців на картку реквізити якої Ви зазначите у декларації.

Які документи потрібні для оформлення податкової знижки?

Насамперед слід зазначити, що Вам необхідно буде завповнити відповідну декларацію, але перед цим необхідно зібрати певні документи.

Які ж це документи?

Для осіб, які самі сплачували за своє навчання і які є платниками податку на доходи фізичних осіб необхідно подати наступні документи:

– Копія паспорта;

– Копія ідентифікаційного коду;

– Копія договору з вищим навчальним закладом;

– Копія платіжних документів за (2016) звітний рік (копії квитанцій);

– Довідка про заробітну плату за (2016) звітний рік;

– Банківські реквізити для перерахування коштів.

Для осіб, за навчання яких сплачують батьки, які є платниками податку на доходи фізичних осіб необхідно подати наступні документи:

– Копія паспорта батька/матері;

– Копія ідентифікаційного коду батька/матері;

– Копія паспорта дитини;

– Копія ідентифікаційного коду дитини;

– Копія свідоцтва про народження дитини;

– Копія договору з вищим навчальним закладом;

– Копія платіжних документів за (2016) звітний рік (копії квитанцій);

– Довідка про заробітну плату за (2016) звітний рік батька/матері;

– Банківські реквізити для перерахування коштів.

Які саме банківські реквізити необхідно знати?

При поданні декларації на оформлення податкової знижки необхідно буде зазначити наступні реквізити:

– Найменування банку;

– МФО банку;

– Код ЄДРПОУ банку;

– Номер транзитного рахунку;

– Номер карткового рахунку;

– Призначення.

Раджу перед тим як прямувати в податкову зайти в банк в якому у Вас є картковий рахунок, та попросити щоб вони вказали Вам всі вищезазначені реквізити.

В кінці хочу дати відповідь на питання, чи є взагалі сенс оформлювати податкову знижку щодо оплати вартості за навчання?

Безумовно є!

Вартість мого навчання за 5 місяців 2016 року складає 5 200 грн.

При оформленні податкової знижки мені повернуть біля 800 грн., це приблизно 15%.

Звісно 800 грн. в наш час невеликі гроші, але як я зазначав будь-які гроші не бувають зайвими.

Отож оформляйте податкові знижки і витрачайте повернуті кошти на приємні речі.

Копанчук Марк
молодший юрист Адвокатської компанії “Кравець і партнери”

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка