Достовірність висновків МСЕК під питанням: які загрози чекають на покупців довідок

Достовірність висновків МСЕК під питанням: які загрози чекають на покупців довідок

За даними міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, вже переглянули майже сто тисяч довідокю

Маєте довідку про інвалідність від МСЕК – готуйтесь до перевірок. Щоб уникнути мобілізації та мати змогу виїжджати за кордон, деякі українці платили великі суми за підроблені документи. Серед них: прокурори, митники та податківці. Через викриття корупційних схем МСЕКи ліквідують, а видані ними висновки перевірятимуть на достовірність. Що буде з людьми, які купили липові документи – журналіст “5 каналу” Віталій Залевський розбирався.

Розкішні будинки, дорогі автомобілі та коштовні прикраси знайшли правоохоронці в деяких очільників МСЕК. Саме центри медико-соціальної експертизи за чималі гроші готували документи людям, які намагалися сховатися від мобілізації.

За інформацією онлайн-медіа “Главком”, вісімнадцять із двадцяти п’яти очільників обласних центрів медико-соціальної експертизи – офіційні мільйонери. Однак це лише ті гроші, які посадовці зазначили у своїх деклараціях. Ще пачки доларів та гривень знаходила Служба безпеки в деяких працівників МСЕК удома та на роботі. Перевірки тривають в усіх областях України. Під час розслідування підозри дістали щонайменше шістдесят чотири людини, засудили дев’ятьох посадовців.

“Члени МСЕК повинні розуміти, що злочини, які впливають на мобілізаційні процеси, Кримінальний кодекс класифікує не лише як хабар або зловживання впливом, мова йде про перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. А ця стаття передбачає досить жорстке покарання від 5-до 8 років тюрми”, – повідомив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Без уваги не залишили й тих, хто платив величезні суми за неправдиві документи. Серед них – прокурори, судді та представники місцевої влади. До прикладу, з сімнадцятьох керівників у Державній податковій службі, які оформили собі такі довідки про інвалідність, лише один справді її мав, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев. Лише від початку року скасували понад чотири тисячі висновків МСЕК.

“Такі фальшиві особи з інвалідністю безпідставно отримують соціальні виплати з державного бюджету. І це мільярди гривень, які могли би бути спрямовані на оборону. На сьогодні перевірки СБУ охоплюють майже 2500 посадовців із цієї категорії”, – заявив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Часто посадовці купують такі довідки, щоби мати змогу виїжджати за кордон.

“Тут можуть бути абсолютно різні історії, абсолютно різна мета. У тому числі і, скажімо так, підстрахуватися для виходу на пенсію, або ж отримувати можливість виїжджати за кордон безперешкодно, або ж просто отримувати пенсію по інвалідності та певні льготи, які наша держава гарантує для людей з інвалідністю”, – каже заступник начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіції Олександр Тесленко.

Нині висновки МСЕК перевіряють. За даними міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, вже переглянули майже сто тисяч довідок. Купували фальшиві документи і для того, щоб уникнути мобілізації. Рішення МСЕК про встановлення інвалідності беруть до уваги при визначенні придатності до проходження військової служби. Тобто це може бути підставою для визнання особи непридатною.

“Якщо буде з’ясовано, що особа, у зв’язку з використанням завідомо підроблених документів, отримала право на відстрочку за інвалідністю або була знята з військового обліку, але тут інша ситуація, бо будуть питання не лише до МСЕК, а й до військово-лікарської комісії. Тоді, звісно, всі ці відстрочки, виключення з військового обліку будуть переглянуті”, – пояснює адвокат Ростислав Кравець.

“Відповідними органами будуть прийматися рішення щодо скасування цього статусу, а також відшкодування заподіяних збитків”, – повідомив заступник начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіції Олександр Тесленко.

Після кількох гучних корупційних скандалів Андрій Костін подав у відставку з посади генерального прокурора, а на засіданні Ради з нацбезпеки та оборони ухвалили рішення – ліквідувати МСЕК. Комісія працюватиме до кінця цього року.

Віталій Залевський, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, РНБО прийняло рішення щодо протидії корупційним порушенням при встановленні інвалідності. Відповідно до нього до кінця жовтня мали ліквідувати Центральну медико-соціальну експертну комісію. А з 31 грудня 2024 року планується ліквідація медико-соціальних експертних комісій.

Нагадаємо, очільницю Хмельницької МСЕК та її сина затримали через незаконне збагачення на $6 млн.

Джерело: www.5.ua

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка