Антикорупційній реформі сьомий рік: чому вона стала бити по рейтингу Президента та навіщо розформовувати ВАКС – думка юриста

Запроваджена сім років тому антикорупційна реформа розчарувала українців: довіра до новостворених органів стрімко падає, а в юридичній спільноті їх вважають неконституційними. Гостроти питанню додає щорічне збільшення бюджетів детективів, прокурорів САП та Антикорупційного суду на тлі маловагомих результатів у боротьбі з корупцією. Чому так вийшло і що з цим робити у коментарі УНН розповів адвокат і юрист Ростислав Кравець.

Він вважає, що НАБУ підриває рейтинг Президента Володимира Зеленського і довіру до нього як Гаранта Конституції.

“НАБУ діє проти Президента, виключно з метою підриву територіальної цілісності, незалежності України, підриву довіри до органів державної влади, підриву довіри взагалі до України у світі. Бо, на мій погляд, НАБУ керується з-за кордону, і воно не підпорядковане ані державі Україні, ані меті, з якою було створене. Головне завдання НАБУ — це контроль за українськими високопосадовцями, їх дискредитація, знищення суверенітету і незалежності України”, — наголосив Кравець.

У Президента є всі важелі впливу, аби зупинити порушення Конституції, вважає адвокат.

“На сьогоднішній день Президенту просто потрібно прибрати пана Ситника і взагалі, я вважаю, що треба розформовувати НАБУ, ВАКС і САП, які не відповідають Конституції України. Ці органи не створені для боротьби з корупцією, у них інша мета. Тому аби навести лад у боротьбі з корупцією треба в першу чергу розформувати всі ці органи. І передати їх повноваження до поліції. Яка досить непогано до того часу з цим справлялась”, — зазначив він.

До речі, саме у поліцію НАБУ скидає свої гучні, проте безуспішні кримінальні справи. Зокрема, нещодавно в Нацполіцію було передано одразу дві справи детективів: стосовно Руслана Тарпана, якого підозрюють у розкраданні понад 300 млн грн на “Глибоководному випуску” та стосовно президента УАФ Андрія Павелка.

Адвокат переконаний, що вся антикорупційна вертикаль залежна від третіх осіб, зокрема ВАКС, який, на думку Кравця, треба розформувати.

“Я вірю в незалежність ВАКС настільки, наскільки вірю, що від них нічого не залежить. От така у них незалежність. Насправді, я вважаю, що у зв’язку з тим, що їх також формували іноземці, то вони підкорюються в першу чергу іноземним вказівкам, ніж керуються законодавством України. І я вважаю, що цей суд також повинен бути розформований”, — резюмував Кравець.

Додамо, що за останні роки ВАКС закрив цілу низку важливих справ проти представників колишньої влади, зокрема Раїси Богатирьової та екс-міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка, пише Апостроф.

Нагадаємо, що Клименко підозрювався в організації податкових схем, які завдали понад 100 млрд грн збитків українцям.

Джерело: УНН

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх

Заказ обратного звонка