Згідно з новим законом про мобілізацію, усі чоловіки мобілізаційного віку та жінки з медичною або фармацевтичною освітою повинні оновити військово-облікові дані до 16 липня. Однак насправді після настання цієї дати жодного “кінця світу” не настане і по суті нічого не зміниться.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець. Він заспокоїв людей, зазначивши, що після 16 липня все буде так само, як і зараз.
Також Кравець нагадав, що оновлення даних для українців в Україні й тих наших громадян, які перебувають за кордоном, відрізняється.
Перші можуть зробити це через застосунок Резерв+, ЦНАП або безпосередньо в ТЦК та СП.
Ті ж, хто виїхав з України в іншу державу, мають надіслати листа на електронну адресу ТЦК з інформацією про своє місце проживання, засоби звʼязку, адресу електронної пошти й інші персональні дані. До них адвокат порадив додати сторінку свого закордонного паспорта, ідентифікаційний код і документи про підстави для відстрочки (за наявності).
Також він дав пораду відправити цього листа і вкладеннями не лише до свого ТЦК, а у й Міністерство оборони, й попросити в ньому внести ці дані в реєстр “Оберіг” для їхнього оновлення. Продублювати листа також варто в посольство України в країні перебування та в Міністерство закордонних справ нашої держави.
Раніше ми писали про те, що на громадян, які не виконають вимогу про оновлення даних у встановлений термін, чекають штрафи й обмеження. Вони стосуватимуться тих, хто не стоїть на військовому обліку або не оновив облікові дані вчасно.
Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Чорногоренко заявила, що притягнути людину до відповідальності за неоновлення військово-облікових даних можна лише в тому випадку, якщо вона взагалі не оновлювала свої дані в якомусь із реєстрів, що працюють в Україні. Перевірити це має працівник ТЦК.
Як повідомляв OBOZ.UA, станом на 3 липня понад 2 мільйони українців оновили свої дані у Резерв+. Застосунок почав свою роботу менш як два місяці тому, 18 травня.
Джерело: war.obozrevatel.com