В Україні з’явилися агентства, які за 200 доларів забезпечують алібі

У Києві з»явилися алібі-агентства. За дві сотні доларів тут пропонують зняти з клієнта провину у ДТП, звільнити від служби в армії, та навіть допомогти у збереженні роботи. Фірми, які раніше допомагали подружжям-зрадникам, тепер пропонують свої послуги у «нестандартних ситуаціях».

Алібі на всі випадки життя. У Києві створили контори, які допоможуть розв’язати будь-які життєві проблеми. Приміром, зняти з клієнта провину у ДТП, звільнити від служби в армії та навіть зберегти роботи. Для цього забезпечать необхідні докази.  Наприклад — інсценують по телефону події надзвичайного характеру чи документально підтвердять участь клієнта у конференції.

Ганна Ломакіна, замовила алібі : «Ну можна зробити лист-запрошення, що вас запрошували на таке-то число.  Воно буде на офіційному бланку, все, як потрібно бути».

Коштує така послуга не менше ніж тисячу гривень. Цінник залежить від видатків  на підробку. До прикладу, можуть не тільки вигадати конференцію, а й створити організацію, яка, начебто, її проводить. Чим солідніше та офіційніше — тим дорожче. Ганна такому агентству радіє. Із досвіду знає, інколи таки доводиться фальшивку купувати. Аби оформити лікарняний на роботі, дівчина виклала три сотні за липову довідку з медзакладу. На підробника вийшла через інтернет. Нелегальним шляхом пішла через брак часу.

Ганна Ломакіна, замовила алібі : » Тобі не треба бігати, нікого шукати, є людина, ти замовляєш довідку і в цей же ж день тобі приносять».

А ось юристи радять добре подумати, перш ніж звертатися до таких агенцій. Кажуть, за подібні дії можна навіть потрапити за ґрати. Зокрема, за фальшування документів.

Ростислав Кравець, юрист : » Коли це стосується документів, то кримінальним кодексом передбачена відповідальність за службове підроблення, тобто вмисне внесення неправдивих відомостей в якісь дані. За це передбачена відповідальність — позбавлення волі строком на 3 роки».

Довести, що документ підроблений, інколи буває непросто, кажуть юристи, це потребує спеціальної експертизи. Однак якщо фальшивку таки виявлять, відповідальність ляже не тільки на агентство, а й на замовника алібі.

Кристина Гавриш, Телеканал UBR