В Україні з’явилася нова послуга — екоприбирання квартир

В Україні пропонують нову послугу — екоприбирання квартир. Його проводять деякі клінінгові компанії. Вони вимітають бруд за допомогою спеціальних хімічних речовин, абсолютно безпечних для здоров»я. Таке чищення призначене для приміщень, де мешкають алергіки або діти.

Вартість процедури залежить від розміру квартири — каже представник клінінгової компанії Тетяна Дута. За квадратний метр просять у середньому від 10-ти гривень.

Тетяна Дута, заступник директора клінінгового агентства : » Вся химия, которую мы используем, она полностью биологически распадается. Ну и естественно она без фосфатная и абсолютно безвредная. Так же мы используем такой вид уборки, как парогенератором. То есть, уборка паром. Она не предполагает вообще использование химии».

Утім  деякі клінінгові компанії клієнтів дурять. І, замість екологічно чистих речовин, використовують дешеву побутову хімію. Після якої навіть у здорової людини може виникнути алергія. У таких випадках юристи радять не затягувати і йти до лікаря. Щоб він зафіксував факт захворювання. Із відповідною випискою можна вимагати від керівництва клінінгових компаній компенсації.

Ростислав Кравець, юрист : » Потрібно буде провести експертизу. Потрібно довести, що саме ці  миючі засоби… саме завдяки їм виникла ця алергія. Тому що може виникнути завдяки будь-якій обставині. Може, особа щось не те з»їла. Може десь не в тому місці була і викликалась алергія».

Якщо надати відшкодування відмовлять — можете шукати правди в суді. Утім лише тоді, коли укладали з клінінговою компанією договір про здійснення робіт.  

Елена Лоскун, Телеканал UBR