Спадкове право

На жаль, радісної події отримання певних майнових благ у спадок передує смерть спадкодавця.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Причому слід зазначити, що до спадкоємця (спадкоємців) переходять усі майнові права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).

Право на спадщину виникає у момент його відкриття, тобто в день смерті спадкодавця або в день оголошення її померлою, а місцем відкриття буде останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме, місцезнаходження його нерухомого майна або основної його частини.

В Україні спадкування здійснюється за заповітом і за законом.

Спадкоємцям при оформленні права на спадщину, щоб уникнути негативних наслідків у майбутньому необхідно оцінити ситуацію з правової позиції, але зробити це досить складно, оскільки саме особистісний характер успадкування заважає правильному сприйняттю сформованої ситуації.

Перед оформленням права на спадщину необхідно визначити черговість кола спадкоємців, статус спадкового майна – чи не знаходиться воно у спільній сумісній власності, а також виявити осіб, які перебувають на утриманні у спадкодавця.

Крім того, у спадщину може передаватися:

• нерухоме майно, що перебуває в іпотеці;
• корпоративні права;
• цінні папери
та інше майно, для оформлення спадкових прав, на яке необхідно грамотний юридичний супровід.

У цьому випадку бажано довіритися юристу, який захистить Ваші права і допоможе:

• в зборі документів, необхідних для подачі в державну нотаріальну контору разом із заявою про прийняття спадщини з дотриманням встановлених законодавством строків;
• в оформленні свідоцтва про право на спадщину;
• в реєстрації прав власності у разі спадкування нерухомого майна;
• в питаннях оподаткування спадкового майна та ін. питаннях.