Антимонопольне і конкурентне право

Антимонопольне і конкурентне право

Конкуренція – невід’ємна складова господарської діяльності, яка, крім того, безпосередньо впливає на розвиток економіки, технологій та повсякденне життя людей. В той же час, суб’єкти господарювання як і держава загалом зацікавлені, щоб конкуренція відбувалася за неухильного дотриманням норм законодавства та у відповідності до звичаїв ділового обороту.

Дотримання правил чесної конкуренції та захист своїх прав у разі недобросовісних дій конкурентів є актуальним для бізнесу незалежно від того, у якій країні він знаходиться.

В той же час, ведення бізнесу в Україні, окрім знання конкурентного законодавства, вимагає розуміння статусу та виключних повноважень Антимонопольного комітету України, а також принципів його роботи.

Вступ у Світову організацію торгівлі, Європейська інтеграція України, постійна глобалізації ринків та ріст конкуренції вимагають від бізнесу планування економічно вигідної стратегії розвитку, підвищення конкурентоспроможності з одночасним дотриманням норм конкурентного законодавства та відповідального планування договорів та транзакцій.

Наведене вимагає від юридичних компаній, що здійснюють супровід господарської діяльності, знань та практичного досвіду, які охоплюють увесь спектр питань, що стосуються антимонопольного, конкурентного права, відслідковування динаміки ринків та факторів, які на них впливають, а також останніх тенденцій галузі.

До прикладу нашим успішним кейсом є оскарження рішення АМКУ про відмову в розгляді заяви про введення приватним підприємством покупців в оману щодо повідомлення недійсної вартості квитків на пісенний конкурс «Євробачення 2017: Гранд Фінал», а також щодо зловживання ПП монопольним становищем шляхом установлення додаткових послуг у розмірі 10% від вартості квитка та їх оплати як обов`язкової умови придбання квитка.

Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» пропонує клієнтам оптимальні, бізнес орієнтовані рішення та економічно ефективну стратегію в рамках вимог конкурентного законодавства України і зобов’язань, що взяла на себе Україна за міжнародними договорами.

Адвокатське об’єднання здійснює консультування клієнтів із питань щодо недобросовісної конкуренції, зловживань монопольним становищем та антиконкурентних узгоджених дій, отримання дозволів (попередніх висновків) на концентрацію (узгоджені дії), оцінку ризиків застосування штрафних санкцій.

Адвокатське об’єднання «Кравець і партнери» надає наступні послуги:
 • представництво інтересів клієнта в Антимонопольному комітеті України (АМКУ);
 • розробка договорів відповідно до вимог конкурентного законодавства;
 • перевірка договірної та іншої документації на відповідність вимогам конкурентному законодавству;
 • підготовка та подача до Антимонопольного комітету України пакету документів для отримання попередніх висновків, дозволів на концентрацію та/або узгоджені дії суб’єктів господарювання;
 • захист порушених прав клієнта у сфері недобросовісної конкуренції;
 • розробка документів та внутрішніх політик, внутрішніх положень дотримання норм конкурентного права на підприємстві;
 • представництво інтересів клієнтів при розгляді Антимонопольним комітетом України справ про порушення конкурентного законодавства;
 • представництво інтересів клієнтів в судах у справах щодо оскарження рішень Антимонопольного комітету України;
 • консультування з питань дотримання законодавства про рекламу.

Окремо слід звернути увагу на те, що оскарження процедури проведених публічних закупівель (тендери) оскаржуються також до Антимонопольного комітету України.

Юристи Адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» мають практичний досвід роботи в питаннях, пов’язаних із захистом інтересів клієнтів при участі у процедурі публічних закупівель, а саме:
 • надання юридичних консультацій при проведенні публічних закупівель;
 • підготовка проекту тендерної пропозиції на участь в торгах;
 • перевірка відповідності тендерної пропозиції вимогам замовника;
 • перевірка тендерної документації;
 • представництво інтересів клієнтів у зв'язку з оскарженням процедур публічних закупівель.
Scroll to Top

Заказ обратного звонка

Замовлення зворотного дзвінка