Конституційний суд поновив справу, яка може скасувати націоналізацію Приватбанку, — ФГВФО

Конституційний суд України несподівано відновив справу, якою може визнати неконституційним закон про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться в листі ФГВФО, адресованому очільнику країни, пише nv.ua.

Листа написала директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут. За її даними, справа, яка пролежала чотири роки на полиці в Конституційному суді України (КСУ), 16 червня 2020 року була відновлена. Так, КСУ з 25 квітня 2016 року за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядається питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. “Мета цього подання — визнання неконституційним Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, — йдеться у листі.

“Наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матимуть катастрофічний характер як окремо для діяльності Фонду, Кабміну, НБУ та інших органів, так і для стабільності всієї фінансової системи України в цілому”, — зазначається в листі. Зокрема, це унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків, скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам. “Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень з дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ “Приватбанк”, — наголошується у листі. Фактично КСУ відновив справу про законність націоналізації Приватбанку.

Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут просить президента Володимира Зеленського скликати Раду національної безпеки та оборони через “загрозу державного масштабу в економічній сфері”. Чергове засідання КСУ з цього питання заплановане на 30 червня, очікується винесення рішення.

“ФГВФО в паніці. КСУ продовжив розгляд звернення ВСУ про неконституційність ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізосіб”, — написав у своєму FB юрист Ростислав Кравець. — Навіть вимагають від президента зібрати РНБО і втрутитися в роботу КСУ. Схоже, звикли так вирішувати питання”.

“Цілком логічно, що з визнанням неконституційним діючого закону 2012 року відновляться положення попереднього закону, і тоді вкладники можуть розраховувати на відшкодування лише 150 тис. грн проти сьогоднішніх 200 тис. грн”, — вважає Павло Шершньов, голова ГО “Правозахисна організація”, пише epravda.com.ua.

Експрес

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top

Заказ обратного звонка

    Callback order